За два дні у вересні 1941 року на околиці Києва розстріляли понад 30 тисяч євреїв. Це була одна з найбільших масових акцій знищення мирного населення під час Другої світової війни.
За два дні, 29 і 30 вересня 1941 року, на околиці Києва розстріляли 33 771 людину. Серед них були євреї, сінті та рома, радянські військовополонені, комуністи-підпільники. Але євреїв було найбільше: понад 30 тисяч людей. Розстріли в урочищі Бабин Яр стали однією з найбільших масових акцій знищення під час Другої світової війни.
29 вересня в Україні відзначається День пам’яті жертв Бабиного Яру. Бабин Яр один із символів Голокосту, жахливого злочину, який вчинили нацисти протии євреїв Європи.
Сьогодні, 25 вересня 2020 року, в БРЦПО в Черкаській області проведено виховний захід-реквієм Бабин Яр: конвеєр смерті на околиці Києва. Однії з цілей заходу було донесення до здобувачів освіти думки, що трагедія в Бабиному Яру – частина історії не лише однієї нації, а й всієї України, і борг нашого покоління – зберегти пам’ять Бабин Яр і передати її наступним поколінням, щоб не повторилися помилки минулого, щоб не повторилися помилки минулого. Всі бажаючи ознайомилися з виставкою фотоматеріалів та літератури присвячених цим трагічним подіям.
|