Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [608]
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Конкурс "Стежками культурної та історичної спадщини регіону"

З метою формування в учнів стійкої мотивації до вибору свого першого робочого місця, аналізу об*єктивних умов для відкриття або участі у малому та середньому бізнесі в регіоні  в ДНЗ "ПТУ №2 м.Ватутіного" з 10 лютого по 5 травня 2014 року  був проведений І етап (училищний) конкурсу "Стежками культурної та історичної спадщини регіону". В конкурсі приймали участь учні І та ІІ курсів. Переможцем І етапу (училищного) конкурсу жюрі визнали роботу творчої групи  учнів гр№ 3 під керівником викладача економіки Вдовиченко Катерини Сергіївни.

 

ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

 

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ №2

М.ВАТУТІНОГО ІМ.  ГЕРОЯ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ  В.Ф.ОРЛОВА»

 

 

 

 

Конкурсна робота

«Стежками історичної та культурної спадщини регіону»

 

 

Підготували

учні групи №3

Герасимов Олександр

Гросс Філіп

Гросс Герман

Керівник проекту

викладач економіки

Вдовиченко Катерина Сергіївна

 

 

 

 

Ватутіне 2014

 

ЗМІСТ

І Вступ

ІІ Економічна карта м.Ватутіне

ІІІ Cектори економіки м.Ватутіне

ІV Найважливіші події.

V Почесні громадяни міста

Вступ

Нашому місту довелось народитись в перші важкі повоєнні роки, зачинати на Черкащині забудову нових підприємств вугільної промисловості. І хоча зараз деякі підприємства припинили свою діяльність, місто не сповільнює рух, бо основою у нас залишається розвиток.

Місто Ватутіне засноване і виросло при освоєнні Юрківського та інших буровугільних родовищ поблизу с.Юрківка Звенигородського району. В 1947 році розпочалось будівництво Юрківського буровугільного комплексу у складі видобувних, переробних і допоміжних підприємств, а 19 квітня 1949 року селище Шахтинське було перетворене в селище міського типу і назване ім’ям генерала армії М.Ф. Ватутіна. В травні 1952 року селище Ватутіне віднесене до міст районного підпорядкування, а з 26 червня 1992 року - стало містом обласного значення. Міській раді підпорядковане село Скаливатка.

Місто Ватутіне знаходиться в центральній частині Черкаської області, за 120 кілометрів від обласного центру - міста Черкас. Територія міста розташована на правому березі тихоплинної річки Шполка в її мальовничій долині на межі Катеринопільського і Звенигородського районів. Із заходу на схід територію міста перетинає магістральна колія Одеської залізниці, станція Багачеве, яка поділяє місто на дві частини. Основна частина забудови міста зосереджена південніше залізниці. Відстань до вузлової станції ім.Т.Г. Шевченка Південно – Західної залізниці (м. Сміла) – 85 км.

Відстань до столиці м. Київ – 220 км.

Відстань до морського порту м. Одеса – 420 км.

Територія міста понад 11 квадратних кілометрів, в тому числі – 226 гектарів парки та сквери. Площа водоймищ понад 100 гектарів, лісові насадження понад 600 гектарів, з корисних копалин міста велике значення мають вторинні каоліни, родовища яких практично невичерпні та є сировиною для виробництва вогнетривів. Є поклади граніту, суглинки гончарні, керамзитові глини, пісок для силікатної цегли, бентонітові глини, буре вугілля.

Рельєф території рівнинний, в північній та південній частинах перетинаються балками, що западають в долину річки Шполка, лівої притоки ріки Гнилого Тікича.

Клімат – атлантично-континентальний, що характеризуються теплим літом та м’якою, з частими відлигами зимою. Переважна частина території сприятлива для будівельного освоєння.

Ґрунтові води залягають глибше 3,0-5,0 м.

 

 Населення. Станом на 01.06.2014 на території м. Ватутіне проживає 18,371 тис.осіб, в т.ч. м. Ватутіне – 17,683 тис.чол., с. Скаливатка – 688 осіб.

Упродовж січня – травня 2014 року кількість населення скоротилась на  69 осіб, що на 1 особу менше порівняно з січнем – травнем 2013 року.

У січні – травні 2014 року народилось 61 особа, що на 11 дітей більше, ніж за січень-травень 2013 року. Показник народжуваності на 1000 осіб наявного населення  збільшився і складає  8,0% (за 5 місяців 2014р.– 6,5%). Померло за цей період 130 осіб, що на 10 осіб більше, ніж за січень-травень 2013 року. Інтенсивність смертності в порівняно з січнем -травнем 2013 року  зросла з 17,0 %  до 15,7%.

 

Символіка міста

Прапор міста Ватутіне

 

Історично місто закладалося в мальовничій долині річки Шполка в лісостеповій зоні Правобережної України, де було виявлено поклади бурого вугілля. Перед першопрохідниками відкрилися безмежні поля і лісостеп цього краю. Тому низ прапора вирішено зробити жовтого кольору, що символізувало би поле зрілої пшениці, осяяне золотим сонцем.

Прапор міста Ватутіне являє собою прямокутне полотнище з двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхня – зеленого, нижня – жовтого кольору. Відношення ширини прапора до його довжини 2:3.

Жовтий колір – є колір оптимізму, відкритості, рухливості, свободи: в музичному ладу відповідає ноті "мі", дню тижня – Неділі. Жовтим кольором позначається планета Сонце.

Молодь на часі з досвідченими спеціалістами з різних куточків країни приїхали будувати нове місто. Озеленялися вулиці, висаджували дерева, кущі, лісом обсаджували колишні сухі відвали – в мріях і юнацьких захопленнях місто повинно було стати містом-садом. Тому верхній колір прапора – зелений. Це колір – життя, надії, відродження, молодості і радості, в музичному ладу відповідає ноті "фа", дню тижня – Понеділку. Зеленим кольором позначається планета Місяць.

Зелений колір є результатом злиття духовного синього кольору і матеріального жовтого, тобто поєднання земного і небесного. В спектральному крузі жовтий і зелений кольори стоять поруч.

Прапор міста Ватутіне символізує прагнення громади міста до багатства рідного краю, краси, праці, миру і розвитку.

Прапор міста використовується під час засідань сесії міської ради, виконавчого комітету міської ради, проведення загальноміських урочистих заходів.

В центрі прапора розміщено герб міста.

Герб міста

Герб міста Ватутіного – це його офіційна емблема, яка в символічній формі відображає минуле і сучасне молодого робітничого міста.

Малий герб міста

В основі герба щит прямокутної форми, внизу заокруглений. Щит червоний символізує хоробрість, мужність, безстрашність воїнів Радянської Армії, які під керівництвом полководця, Героя Радянського Союзу, генерала армії М.Ф. Ватутіна, взимку 1944 року в цих степах, де зараз стоїть місто, назване ім’ям полководця, громили німецько-фашистських загарбників у ході Корсунь-Шевченківської битви.

На щиті срібний силует шахти, який символізує шахтарську історію міста, яке починалось і розвивалось насамперед, як місто гірників, брикетувальників, енергетиків.

Нижня частина емблеми теж срібного кольору. В ній зображення шестерні, як символу праці металообробних підприємств міста.

Півкругла викладка символізує працю вогнетривників і працівників підприємств будівельної індустрії. В центрі півкруга символ вогню.

Срібний колір цих зображень символізує чистоту і чесність.

ІІІ. Сектори економіки м.Ватутіне.

Промисловість. Місто Ватутіне було засноване на основі розвитку вугільної промисловості. В 1997 році було ліквідоване шахтоуправління “Ватутінське”, де працювало майже 2 тисячі чол.. Ліквідація цього підприємства призвела до різкого падіння обсягів виробництва (робіт, послуг) на обслуговуючих підприємствах ДВАТ “Ватутінський РМЗ”, ВАТ “АТП 17163”.

Місто представлено слідуючими підприємствами у промисловості:

харчова:

  1. Публічне акціонерне товариство "Ватутінський м'ясокомбінат"20250, Україна, Черкаська обл., м.Ватутіне, Індустріальне шосе,1 тел./факс (04740) 6-21-41

2         ПП “Імпульс” 20250, Черкаська обл., м. Ватутіне, вул. Кірова, 28а

+38 (04740) 61128

Керівник:

Загородній Володимир Васильович

  1. ТОВ “Агропром-В” Адреса: Черкаська обл, М.Ватутіне Вул. Кірова буд. 26-А
    Керівник: Загородній  Володимир Васильович
    Вид діяльності: Вирощування зернових та технічних культур

чорна металургія:

1 ПАТ “Ватутінський комбінат вогнетривів”; Адреса:

вул. Індустріальна, 11, м. Ватутіне, Звенигородський р-н, Черкаська обл., 20254, Україна Нині підприємство випускає 7 видів продукції:

·   Каолін

·   Порошок каоліновий

·   Шамот кусковий

·   Каолін кальцинований кусковий

·   Каолін кальцинований фракційний

·   Метакаолін

·   Мертель

·   Каолін кальцинований санітарний кусковий

·   Каолін кальцинований санітарний тонкомолотий

деревообробна:

  1. ТОВ “Гален-1”

Виробництво:

20.10.1 Деревина пиляна чи розколота
20.10.10.770 Бруски, планки та фризи для паркетного покриття підлог, не зібрані, дубові
20.10.21.550 Бруски, планки та фризи для паркетного покриття підлоги з деревини листяних порід
40.30.10.100 Послуги з постачання пари та гарячої води електростанціями
40.30.1 Послуги з постачання водяною парою і гарячою водою (включаючи хладоагенти)

приладобудівна, машинобудівна, металообробна:

  1. ПрАТ “Ватутінський ремонтно-механічний завод”.

Адреса:

20250, Черкаська обл., м. Ватутіне, вул. Транспортна, 1

Телефон:

+38 (04740) 62392

Факс:

+38 (04740) 62076

Керівник:

Приблуда Вiктор Iванович - голова ліквідаційної комісії

Інформация про підприємство :

Кількість працівників: 43

ІПН: 001763423072

Номер свідоцтва: 00176348

виробництво будівельних матеріалів

  1. ТОВ «Ватутінський комбінат будівельних матеріалів» (виробництво цегли)

Адреса:

20254 Черкаська обл., м. Ватутіне, вул. Індустріальна, 11

Телефон:

+38 (04740) 62434
+38 (04740) 62229

Факс:

+38 (04740) 62229

Керівник:

Балаба Володимир Петрович - Генеральний директор

Інформация про підприємство :

Кількість працівників: 15

Рік заснування: 1961

Житлове господарство В м. Ватутіне 3 підприємства з надання житлово-комунальних послуг: КВП „Водоканал” (послуги водопостачання та водовідведення); Ватутінське комунальне підприємство теплових мереж (послуги теплопостачання); Ватутінське управління житлово-комунального господарства (послуги з утримання будинків та прибудинкових територій).

Житловий фонд міста налічує 2 796 будинків, з них 2397  в м.Ватутіне та 399 – в с.Скаливатка, з них в обслуговуванні управління житлово-комунального господарства 207 житлових будинків, загальною площею 247,9 тис. кв. м., в тому числі:

  • одноповерхових – 29;
  • двоповерхових – 129;
  • триповерхових – 5;
  • п’ятиповерхових – 43;
  • дев’ятиповерхових – 1.

Охорона здоров’я. Міська лікарня розрахована на 104 ліжка та 500 відвідувань на день в поліклініці. Стаціонар лікарні має такі відділення: терапевтичне, загально-хірургічне (яке об’єднує ліжка хірургічного, травматологічного, гінекологічного, урологічного та ЛОР-профілю,  дитяче, інфекційне). Поліклініка об’єднує такі відділення: терапевтичне, дитячу консультацію, жіночу консультацію, фізіотерапевтичне, стоматологічне, лабораторію та багато кабінетів різного профілю (всього 14 спеціальностей). Діє 6 дільниць сімейного лікаря загальної практики. В лікарні є своя аптека. Лікарня обслуговує населення міста Ватутіного та 3-х сіл: Чичиркозівка, Юрківка, Стецівка Звенигородського району. На території міста працює 14  аптек та аптечних кіосків.

Освіта. Мережа закладів освіти налічує 4 загальноосвітніх школи І-ІІІ ступенів (з них 1 – спеціалізована), 4 дитячих дошкільних заклади; станція юних техніків, дитяча юнацька спортивна школа, філія Черкаського медичного коледжу, професійно-технічне училище №2 ім.В.Ф.Орлова.

Культура. Серед закладів культури – два клубні заклади: міський Палац культури та будинок культури с.Скаливатка; два бібліотечні заклади: міська бібліотека для дітей та бібліотека для дорослих; дитяча школа мистецтв, міський історичний музей та кінотеатр «Жовтень».

Підприємництво. Державним реєстратором за шість місяців 2013 року  зареєстровано 32 фізичних осіб-підприємців, 1 юридична  особа, скасовано – 44 фізичних  і 1 юридична особа. Станом на 01.03.2014 перебуває на обліку 188 юридичних СПД та 829 фізичних.

Для створення необхідних умов для розвитку малого та середнього бізнесу у виконавчому комітеті запроваджено видачу документів дозвільного характеру через Дозвільний центр, в роботі якого приймають участь представники всіх дозвільних органів і забезпечує взаємодію між ними державний адміністратор.  Всі проекти рішень виконкому, міської ради, які зачіпають інтереси підприємництва обов’язково проходять процедуру розгляду регуляторного акту (на координаційній раді, обговорюються через засоби масової інформації, проходять громадські слухання).

У місті діє 4 філії банківських установ: „Київська Русь”, „Аваль”, „Приватбанк”, відділення Звенигородського ощадбанку.

Місто підтримує дружні стосунки із своїми містами-побратимами: російським містом Валуйки Бєлгородської області (с.Чепухіно, нині с.Ватутіне Валуйського району, де народився М.Ф. Ватутін) і українським містом Сміла Черкаської області, а також із командою прикордонного катеру “Ватутінець” Севастопольського прикордонного загону морської охорони.

ІV Найважливіші події

У жовтні 1929 року на землях Юрківської сільської ради на Звенигородщині закладено шахту «Октябрина», яка стала початком видобутку бурого вугілля на Черкащині і первісткою майбутнього міста.

1946 рік – організовано Ватутінське автопідприємство 17163.

Серпень 1947 року – створено комбінат громадського харчування.

1948 рік – перша культосвітня установа: клуб шахти № 4.

1949 рік – школа ФЗО – 19

1949 рік – відкрито перші дитячі ясла.

Жовтень 1949 року -  утворено ремонтно-прокатну базу, яка у 1950 році реорганізована в ремонтно-електротехнічні майстерні.

1949 рік – відкрито першу поліклініку.

1949 рік – запущено дві печі хлібокомбінату.

1949 рік –відкрито типове приміщення школи № 2 (директор – Руденко В.К.).

1949 рік – відкрито дитячий садок «Світлячок».

1951 рік – відкрито санітарно-епідеміологічну станцію в місті.

1951 рік – відкрито дитячий садок «Орлятко».

Жовтень 1951 року – вийшла в світ газета «Стахановець вугілля» - орган партійної, профспілкової організацій та управління будівництва.

Грудень 1953 року - здано в експлуатацію транспортно-відвальний міст.

1955 рік – відкрито типове приміщення школи № 1 (директор – Лебедик П.М.).

1958 рік – відкрито дитячий садок «Берізка».

1961 рік – відкрито типове приміщення школи № 6 (директор – Заховайко П.Д.).

1961 рік – створено Ватутінський завод залізобетонних виробів.

Березень 1963 року – розпочалась промислова експлуатація Новоселицького каолінового кар’єру для Ватутінського заводу вогнетривів.

Жовтень 1963 року – створено Ватутінське автопідприємство 2362.

1964 рік – створено Ватутінське шахтобудівельне управління.

1964 рік – засновано станцію юних техніків.

1964 рік – відкрито дитячий садочок «Вишенька».

1965 рік – у м.Ватутіному базується механізована колона № 25.

1966 рік – працює Ватутінська музична школа.

Грудень 1966 року – почав працювати Ватутінський м’ясокомбінат.

Серпень 1969 року – відкрито дитячо-юнацьку спортивну школу.

1979 рік – створено автопідприємство 2344.

Грудень 1983 року – працює новий Ватутінський хлібокомбінат.

1984 рік – дитячі ясла перейменовано у дитсадок «Теремок».

1988 рік – відкрито нову поліклініку.

17 грудня 1993 року – збудовано і пущено на воду катер морської охорони «Ватутінець».

25 грудня 1993 року на катері піднято військово-морський прапор прикордонних військ України. Цей день вважається днем народження катера, який носить ім’я нашого міста.

- Травень 1997 року  - відкрито міський історичний музей.

1999 рік – пущено в експлуатацію міську центральну газову котельню.

2000 рік - відкрито приватне підприємство «Гален-1»

2002 рік - відкрито АЗС.

2006 рік - розширення ПП борошно-мельного комплексу «Імпульс».

2007 рік - розширено виробництво Ватутінського хлібокомбінату.

Липень 2008 року - введено в експлуатацію житловий 70-квартирний будинок.

Квітень  2012 року  -  в терапевтичному відділенні Ватутінської міської лікарні, після проведеного  капітального ремонту,  відкрито дві палати для учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Червень 2012 року  - на базі Центру соціальної опіки дитини при Міжнародній благодійній фундації «Отчий дім» відкрито Дім милосердя "Джерело любові".

Червень 2012 року – у Ватутінській міській лікарні відкрито  операційний блок хірургічного відділення після проведеного капітального ремонту.

Липень 2012 року - в місті розпочав своє функціонування Соціальний центр допомоги  матері і дитини на базі центру соціальної опіки дитини при Міжнародній Благодійній Фундації «Отчий Дім».

Серпень  2012 року - запрацювала  автоматизована лінія по  виробництву кондитерських та тортових виробів на ПАТ «Ватутінський хлібокомбінат»

Березень  2013 року – проведено реконструкцію даху дошкільного навчального закладу №11

Травень  2013 року – відкрито Центр надання адміністративних послуг

Вересень  2013 року  - встановлено багатофункціональний спортивний майданчик для занять спортом  дітей міста Ватутіне  та села Скаливатка

Жовтень  2013 року - на базі центру соціальної опіки дитини при Міжнародній Благодійній Фундації «Отчий Дім»  в місті розпочав роботуСоціальний гуртожиток «Молодіжний центр адаптації «Крок до самостійності»

січень 2014 року - відкрито Комунальний заклад "Центр надання первинної медико-санітарної допомоги"

 

 

Почесні громадяни міста

23.05.1997

1. Білоус Олексій Григорович (29.03.26-14.03.99)

2. Какіашвілі Іраклій Володимирович (20.05.24-25.03.02)

3. Говорова Олена Федорівна (07.11.17-17.04.02)

4. Вовченко Дмитро Данилович (07.11.16-05.02.06)

5. Олійниченко Євген Тимофійович (01.01.31-21.10.02)

25.05.2000

6. Чебурахін Микола Зіновійович (17.12.27) – лікар-терапевт Ватутінської міської лікарні, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ст., ветеран праці.

7. Авраменко Леонід Григорович (10.06.40-25.04.2013) – гірничий інженер, ветеран праці. Колишній директор ш/у «Ватутінське».

18.05.2001

8. Богомолкін Матвій Григорович (20.08.22) – ветеран ВВВ, учасник Сталінградської, Курської, Корсунь-Шевченківської битв. Кавалер багатьох бойових орденів та медалей. Колишній комсорг ЦК ВЛКСМ (1948-1949) на республіканській комсомольській ударній будові Юрківського вугільного комплексу.

9. Балаба Володимир Петрович (24.01.1949) – ветеран праці, колишній генеральний директор «ВАТ ВКВ»

14.05.2002

10. Заїка Олексій Філімонович (15.02.26-16.09.04) учасник ВВВ, ветеран праці, колишній директор ЗОШ №1.

11.Бейлер Ніна Григорівна (12.11.1947) – колишня голова правління ВАТ «Ватутінський м’ясокомбінат».

22.08.2002

12. Ламанова Маргарита Андріївна (23.02.21 - ) – колишня голова виконавчого комітету Ватутінської міської ради депутатів трудящих (1965-1969). Учасник ВВВ, ветарн6 праці. Нагороджена орденами «Знак пошани», «За мужність» ІІІ ст.., медалями.

13. Горовий Василь Остапович (29.05.26 - ) – машиніст екскаватора. Учасник ВВВ, ветеран праці, кавалер бойових і трудових орденів та медалей.

14. Дубінін Віталій Іванович (01.01.1932) – машиніст екскаватора, ветеран праці. Нагороджений орденами Леніна і «Знак Пошани», медалями. Депутат ВР СРСР трьох скликань (1962-1974)

07.06.2007

15. Говоров Олександр Васильович (20.06.31) – директор музею Героя Радянського Союзу генерала Армії М.Ф.Ватутіна у с. Ватутіно Валуйського району Бєлгородської області. Росія, ветеран праці.

16. Яременко Іван Гаврилович (22.08.46) – директор ВАТ «Ватутінське АТП-2362», заслужений працівник автомобільного транспорту України.

16.08.2008

17. Ткаченко Олександр Миколайович (07.03.1939) – депутат Верховної ради України від КПУ

26.08.2012

18. Довбуш Марія Григорівна – заслужений вчитель України,вчитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5

19. Панзюк Михайло Степанович (09.12.1949) – заслужений працівник культури України, художній керівник народного аматорського естрадного оркестру «Угольок»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: ПТУ№2 (08.05.2014)
Переглядів: 685 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
 
 
Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz